Türkçe English

NİŞAN DETAYLARIM


Hayatımın en kıymetli günlerinden biri olan nişanımı değerli kılan tüm aileme teşekkürler!
Ne ilginç şey, beş kişilik çekirdek ailemin koocaman bir aileye dönüşmesi.
Teyzeler, dayılar, amcalar, halalar, kuzenler bile çoğalıyor bırakın siz anne ve babaları..
O nedenle bugünümü daha da değerli kılan bu kooca aileye teşekkürler diyorum..
Ama canım annem ve babam, varlığınız ve desteğiniz, abim ve ablam beni sorgusuz ve sualsiz tamamladığınız,
arkadaşlarım, kardeş gibi her ayrıntıyı benimsedğiniz için çok teşekkür ederim, sizlere sahip olmak bir lütuf..
Hepinizi çook seviyorum..

Gelelim nişan detaylarıma.. Ben hediye olarak farklı bişey olmasını çok istedim.. O nedenle çok araştırma yaptım :)
Tesadüf eseri mika küreleri görünce o an beynimde ışık yandı :) Yıllar önce şef Deniz Orhun bir televizyon programında
makaron tarifi veriyordu. Ama makaronun hikayesi tarifinden daha çok ilgimi çekmişti :) Kate Middleton ve Prens William evlenirken davetlilere
makaron göndermişler, ancak makaronların tazeliği çok hassas bir konu olduğu için dünya çapında şeflerden makaron yapmaları istenmiş. Sonuç olarak
şef Deniz Orhun'un tarifi seçilmiş :) Bu gurur verici hikaye çok hoşuma gitmişti, ayrıca davetlilere makaron hediye etme fikri de çok değerli gelmişti.
Mika küreleri görünce işte onları alıp makaron koymam gerek dedim :) Bunun için sayısız makaronlar denedim ve kararı Pelit'ten yana kullandım.
Bunların etiketinde yardımcı olan Sema'ya ve süslü fiyonkları için Türkan'a sonsuz teşekkürler :)


Ama hediyeler bu kadarla kalmadı :) Canım arkadaşım Elif, el emeği göz nuru magnetler yaptı. Bu kadarla yetinmeyip, bana taç ve buket de yaptı!
Hediyelerden sonuncusu ise annemin zevkiyle alınmış Vakko havlulardı :) Nişanlım Boşnak ve adetlerine göre konvoy ile geldiler :)
Dolayısıyla gelen konvoya ayrıca giderken havlu vermek gerekirmiş...
Son olarak da bana gelen güzel çiçekleri de koymadan edemedim :)
Gelelim isteme faslına :) Bu kısım en özendiğim kısımlardan biriydi..
Öncelikle ablamın kendi nişanı için aldığı dikdörtgen tabakları kullandım. Kahve sunumu, içecek ve tatlı için ayrı bölmeleri vardı.
İçecekler için Arifoğlu'ndan aldığım gül tomurcuklarını şerbet yapıp, doğal renklendiricilerle renklendirip soğuk olarak sundum.
Lokum olarak da Malatya Pazarı'nın doğal tatlandırılmış gurme ürünlerini tercih ettim.
İsteme faslının ardından söz tepsisi için de farklı bişeyler yapmak istedim.. Sıradan altın varaklarla süslenen tepsilerden pek haz etmediğimden,
sade bir kütüğü kendime göre düzenlemek istedim :) Öncelikle lazer kesimle isimlerimizi ve tarihi yazdırdım, ardından Bodrum'dan özel aldığım deniz kabuğu için
Ezgi ve Metin'le konsept tasarladık :) Sonuç dallar, inciler ve özenle seçilmiş kum taneleri :) Boş durmayan Elif de, makasımı hemencecik süsleyiverdi :)Pasta için son zamanlarda görsel olarak en çok etkilendiğim "Naked Cake" tercih ettim. Herşeyin doğal olmasına bu kadar özen gösterirken,
pastamın da olabildiğince doğal olmasını istedim.. Sonuç olarak şeker hamuru ve bolca kremadan uzak, gerçek çiçeklerle süslenmiş pastam oldu!
Bu pastayı özel kılan bir diğer şey ise, altına koyduğumuz bakır tepsi.. Rahmetli babaannemin kayınvalidesinden kalan bu tepsi en az 100 yıllık
bir tarihi ve ailemin köklerini simgeliyordu.. Her ayrıntısına en az benim kadar özen gösteren sevgili @butikpastadunyası'na çok teşekkür ederim.. Bir de pastamı büyük stres altında getiren Sinem'e :)
Sunulan içecekler için ablam Gresa ve kızkardeş gibi yenge Hazal'ın yaratıcı Sangriası ve doğal limonatası, abim Vigan'ın da detoks suyu ayrı güzel bir köşe oluşturdu :)Bu kadar güzellik içinde oldukça kötü olan şey ise organizayon firmasıydı ne yazıkki.. Bunu söylemeden geçemeyeceğim..
armut.com üzerinden anlaştığım Uğur Çekiç organizayonu bir fiyaskoydu ama bu konuyu bu kadarla bırakmak istiyorum..
Fotoğraflarda yaptığımız külahları aslında şekerleme süsleri için kullanacaktık ancak masa ortası süslemeleri gelmeyince, acil çözüm olarak kütükleri süsledik :)
Son olarak ekmekleri de kişiye özel yaptırdık, paketlemesini biberiye dalları ve isim etiketleriyle yapıp sofra düzenini oluşturduk :)
Son olarak kendi hazırlıklarımda göstediğim saç modelini hızlıca ve birebir yapan Evren'e ve MAC'te yer bulamadığımdan dolayı yeni
tanıştığım ve çok memnun kaldığım Saliha'ya teşekkür ederim..Haa.. Bir de.. Anne ve baba size sahip olduğum için çoook şanslıyım! Varlığınız, desteğiniz ve sevginiz için binlerce kez şükür..
JU DUA SHUUUM <3